Veszprém: -9o - -7o
Az ország 19 megyéjében

Férfi kézilabda BL - Küzdelmes veszprémi siker a horvát bajnok ellen

frisshirek.hu, 2022. november 25. - 08:45
A Telekom Veszprém házigazdaként 32-28-ra legyőzte a horvát PPD Zagrebet a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének hetedik fordulójában, csütörtökön.

A frisshirek.hu portál pont az a média hiány, ami egy működő demokráciában természetes kellene legyen, éspedig elfogulatlan, naprakész hírek közvetítője közéletről, politikáról, kultúráról, sportról egyaránt. Nálunk nincs és nem is lesz részrehajlás! Hogy ez így is maradjon, kérlek támogasd munkánkat adományoddal, hívd meg ismerőseid, hogy olvassanak bennünket és kerünk, kövess és lájkolj minket a közösségi médiában is.

Támogatás

Eredmény, csoportkör, 7. forduló, A csoport: Telekom Veszprém-PPD Zagreb (horvát) 32-28 (16-15)

lövések/gólok: 54/32, illetve 44/28
    gólok hétméteresből: 5/2, illetve 3/2
    kiállítások: 6, illetve 12 perc

A nagy iram miatt a gólok mellett elkapkodott lehetőségekkel kezdődött a meccs, eleinte a veszprémiek és a magasabb átlagéletkorú zágrábiak is vállalták a gyors játékot. Miután a vendégek lefékeztek, megtörték a hazaiak lendületét, és 5-2-es hátrányukat követően egy 5-1-es sorozattal fordítottak. Ráadásul Omar Jahját könyöksérülés miatt az első félidő hátralévő részére elveszítette a Magyar Kupa címvédője, Kentin Mahét pedig a hetedik percben lecserélték, és csak a második félidő második felében küldték vissza, akkor viszont piros lappal azonnal kiállították.

A 21. percben Andreas Nilsson megszerezte a házigazdák kilencedik gólját a meccsen, ez volt a Veszprém tízezredik találata a BL történetében. Ezt a határt korábban csak a Barcelona és a német THW Kiel tudta átlépni.

Ünneplésre csak a lelátón volt lehetőség, mert a pályán minden hazai hibát kihasznált a horvát együttes, ezért Momir Ilic vezetőedző időt kért. Ellenfelük jó védekezése ellenére a bakonyiak egy 4-1-es szériával újra előnybe kerültek, és a szünetben egy találattal vezettek.

A második felvonás első felében is nehéz dolga volt a Veszprémnek a nyitott védekezést is jól alkalmazó horvátokkal szemben. A 44. percben vezettek először hárommal a házigazdák, azonban a PPD Zagreb három percen belül egyenlített. Erre a hazaiak egy 5-1-es sorozattal reagáltak, majd mindkét oldalon voltak hibák, amelyek izgalmassá tették a hajrát. Az utolsó három percből kettőt emberelőnyben játszó veszprémiek Jahja révén biztosították sikerüket, amely a vártnál sokkal nehezebben született meg.

A házigazdáknál Petar Nenadic hat, Jahja és Gasper Marguc öt-öt góllal, Vladimir Cupara 11 védéssel zárt. A túloldalon Zeljko Musa ötször, a magyar válogatott Leimeter Csaba háromszor talált be, Dino Slavic pedig 11 lövést védett.

A két együttesnek ez volt a 26. egymás elleni mérkőzése a nemzetközi porondon, a Veszprém négy vereség és két döntetlen mellett huszadik alkalommal győzött.

A hat győzelemmel és egy döntetlennel álló Veszprém jövő szerdán Zágrábban lép pályára, a két sikerrel és öt vereséggel rendelkező Pick Szeged pedig ugyanazon a napon a szlovén RK Celje PL vendége lesz.

forrás: MTI

Fotó: Petar Nenadic (k), a Veszprém és Zvonimir Srna (j), a Zagreb játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében játszott Telekom Veszprém - PPD Zagreb mérkőzésen a Veszprém Arénában 2022. november 24-én. A Telekom Veszprém 32-28-ra győzött. MTI/Vasvári Tamás